Federal logo - Back to the home page
FEDERAL PORTAL
Klik hier om de site in het Nederlands te hebbenCliquez ici pour avoir le site en FrançaisKlicken Sie hier um die Seite auf Deutsch zu sehenClick here to see the site in English
Elections
June 13, 2004
  to Belgium.be Elections 2004 - Homepage Elections 2004 - Help  
  Belgium.be
homepage
Elect.
homepage
Elect.
help
 
Click on an area:
navigation map
German language Community Council District of Eupen District of Sankt Vith
 
  Start page
Chart
Table
Seat Distribution
Detailed analysis
 
Overview
Most popular candidates
 
Municipality
Candidate
 
  Counting status
Statistics
 
  2003 Election Results
 
European Parliament  
Flemish Council  
Walloon Region  
Brussels-
Capital
 
German
language
 
 
You are here : Home > Elections 2004 > German Community Council > Candidate search
 
 Candidate search
This page displays an alphabetical list of the candidates for the elections. Click on the name of the candidate to go to the preference votes result. More info
 
Belgium
Printing Printing
Alphabetical : A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  XYZ 
Candidates Sex
info
Elect.
info
List T/S
info
Presentation entity
  Gabriel Evelyne F MR T Brussels-Capital Region  
  Gabriels Jaak M VLD Vivant T Constituency of Limburg  
  Gadeyne Ria F VLAAMS BLOK T Constituency of West-Flanders  
  Gaillard Philippe M PTB+ S Constituency of Namen  
  Gailly Jean-Paul M ECOLO T Brussels-Capital Region  
  Gailly Véronique F ECOLO S Brussels-Capital Region  
  Galand Paul M ECOLO T Brussels-Capital Region  
  Galant Jacqueline F MR T Constituency of Mons  
  Gallez Christine F ECOLO T Brussels-Capital Region  
  Gallez Dominique F ECOLO T Brussels-Capital Region  
  Gallez-Daidone Anna F CDF T Constituency of Mons  
  Ganguzza Alex M Vivant T Constituency of Verviers  
  Ganguzza Giacomo M Vivant T Constituency of Verviers  
  Ganguzza Giacomo M Vivant S Constituency of Verviers  
  Gardeyn-Debever Gisèle F CD&V NVA T Constituency of West-Flanders  
  Gardier Charles M MR S Constituency of Verviers  
  Garnicz-Garnicka Milena F FN T Brussels-Capital Region  
  Garnicz-Garnicka Milena F FN S Brussels-Capital Region  
  Garnicz-Garnicka Milena F FN T French electoral college  
  Garot Audrey F MR T Constituency of Verviers  
  Garçon Marie-Thérèse F PS T Constituency of Tournai-Ath-Mouscron  
  Gasia Christophe M MR T Brussels-Capital Region  
  Gaspar Myriam F MR T Constituency of Verviers  
  Gaspar-Lameere Marianne F R.W.F. T Constituency of Huy-Waremme  
  Gathot Robert M MS-CW. T Constituency of Liège  
  Gathot Robert M MS-CW. S Constituency of Liège  
  Gatti Valentina F sp.a-spirit S Constituency of East-Flanders  
  Gatz Sven M VLD Vivant T Electoral District of BMFC  
  Gauthier Marcel M FN B T Constituency of Namen  
  Gauthier Marcel M FN B S Constituency of Namen  
  Gavroy Arnaud M ECOLO S Constituency of Namen  
  Gazzotti Bruno M ECOLO S Constituency of Liège  
  Geelen Bertha F PVDA+ T Constituency of Limburg  
  Geelhand de Merxem Marie-Gaëtane F CDF T Brussels-Capital Region  
  Geelhand de Merxem Othon M BELG.UNIE-BUB S Constituency of Antwerp  
  Geelhand de Merxem Valérie F BELG.UNIE-BUB T Constituency of Antwerp  
  Geelhand de Merxem Valérie F BELG.UNIE-BUB S Constituency of Antwerp  
  Geens Dave M PVDA+ S Constituency of East-Flanders  
  Geens David M CD&V NVA S Constituency of East-Flanders  
  Geens Jaak M CD&V NVA T Constituency of Flemish Brabant  
  Geens Patrick M PVDA+ T Constituency of Flemish Brabant  
  Geerseau-Desmet Nicole F UF T Constituency of Flemish Brabant  
  Geirnaert Jonas M PVDA+ T Constituency of East-Flanders  
  Genbauffe Caroline F PS S Constituency of Tournai-Ath-Mouscron  
  Gendebien Antonio M R.W.F. S Constituency of Thuin  
  Gendebien Clara F RWF-RBF T Brussels-Capital Region  
  Gendebien Clara F RWF-RBF S Brussels-Capital Region  
  Gendebien Paul-Henry M R.W.F. T Constituency of Charleroi  
  Gendebien Paul-Henry M R.W.F. T French electoral college  
  Gendebien Desmet Jean M R.W.F. T Constituency of Aarlen -Marche-en-Famenne -Bastenaken  
  Genicot Sylvie F FN T Brussels-Capital Region  
  Genicot Sylvie F FN S Brussels-Capital Region  
  Genin Céline F CDH T Constituency of Liège  
  Gennen Jacques M PS S Constituency of Aarlen -Marche-en-Famenne -Bastenaken  
  Gennez Caroline F sp.a-spirit S Constituency of Antwerp  
  Genon Séverine F R.W.F. T Constituency of Liège  
  Genot Hubert M MS-CW. T Constituency of Huy-Waremme  
  Genot Hubert M MS-CW. S Constituency of Huy-Waremme  
  Genten Lilly F PFF MR T German language Community Council  
  Gentges Bernd M PFF MR T German language Community Council  
  George Joseph M CDH T Constituency of Huy-Waremme  
  Geraerts Jean M VLAAMS BLOK T Constituency of Limburg  
  Geraets Claire F PTB+PVDA+ T Brussels-Capital Region  
  Geraets Claire F PTB+PVDA+ S Brussels-Capital Region  
  Geraets Claire F PTB+ S French electoral college  
  Gerard Mireille F MS-CW. T Constituency of Neufchâteau-Virton  
  Gerkens Muriel F ECOLO T Constituency of Liège  
  Germy Pascal M ECOLO S Constituency of Charleroi  
  Gerome Cédric M MAS S French electoral college  
  Gerondal Frédérique F MR T Brussels-Capital Region  
  Gerouville Pascale F CDH S Constituency of Liège  
  Geuens Jan M VLAAMS BLOK T Constituency of Antwerp  
  Geukens Petra F CD&V NVA T Dutch electoral college  
  Geurts Joséphine F MS-CW. T Constituency of Verviers  
  Geuten Marie-Rose F ECOLO S Brussels-Capital Region  
  Gevers Dimitri M sp.a-spirit T Constituency of Antwerp  
  Geyselings Carine F sp.a-spirit T Constituency of Antwerp  
  Geysels Jos M GROEN! S Constituency of Antwerp  
  Geysels Jos M GROEN! T Dutch electoral college  
  Ghanoui Abdelhamid M PS S Brussels-Capital Region  
  Ghazal Farid M PJM T Brussels-Capital Region  
  Ghazal Farid M PJM S Brussels-Capital Region  
  Ghenne Véronique F PS T Constituency of Nivelles  
  Ghilbert Marc M PS T Brussels-Capital Region  
  Ghiot Christiane F R.W.F. T Constituency of Soignies  
  Ghislain-Vanandruel Astrid F CDF T Constituency of Mons  
  Ghislain-Vanandruel Astrid F CDF S French electoral college  
  Gholamalizad Rashti Negad Reza M GROEN! T Brussels-Capital Region  
  Ghoos Marie-Thérèse F ECOLO T Constituency of Thuin  
  Ghys Dominique F ECOLO S Constituency of Tournai-Ath-Mouscron  
  Ghyselbrecht Peter M LSP S Constituency of East-Flanders  
  Ghyssels Marc-Jean M PS T Brussels-Capital Region  
  Gigot Michel M MS-CW. T Constituency of Nivelles  
  Gijbels Ria F VLAAMS BLOK S Constituency of Limburg  
  Gijbels-Drieskens Arlette F SoLiDe T Constituency of Limburg  
  Gijbels-Drieskens Arlette F SoLiDe S Constituency of Limburg  
  Gilis Vera F sp.a-spirit S Constituency of Antwerp  
  Gillard Hervé M MR T Brussels-Capital Region  
  Gille Amy F sp.a-spirit S Constituency of Flemish Brabant  
  Gilles André M PS S Constituency of Liège  
  Gillet Jacques M FRANCE S Constituency of Liège  
  Gillet Pierre M CDF T Brussels-Capital Region  
  Gilliot Philippe M MR T Brussels-Capital Region  
  Gillis Georges M VLAAMS BLOK S Constituency of Flemish Brabant  
  Gillis Lucas M MAS S French electoral college  
  Gilson Nathalie F MR T Brussels-Capital Region  
  Girboux Vincent M CDH T Constituency of Nivelles  
  Giufre Vittoria F SoLiDe T Constituency of Limburg  
  Giufre Vittoria F SoLiDe S Constituency of Limburg  
  Gök Saban M sp.a-spirit T Constituency of East-Flanders  
  Glorieux Eloi M GROEN! T Constituency of Flemish Brabant  
  Gobert François M CDF T Constituency of Tournai-Ath-Mouscron  
  Gobert Lucy F WALLON S Constituency of Thuin  
  Goclon Stefan M VLD Vivant S Constituency of Limburg  
  Godart Marie F ISAGORIA S Constituency of Liège  
  Godderis-T'Jonck Danielle F CD&V NVA S Constituency of West-Flanders  
  Godeau Anne-Marie F Vivant T Constituency of Soignies  
  Godeau Anne-Marie F Vivant S Constituency of Soignies  
  Godefroid Vincent M CDF T Constituency of Nivelles  
  Godefroid-Bulteau Béatrice F CDH T Constituency of Soignies  
  Godfrin Raymond M ECOLO S Constituency of Neufchâteau-Virton  
  Godts Michel M FN T Brussels-Capital Region  
  Goebbels Louis M PFF MR T German language Community Council  
  Goemaere Dirk M PVDA+ T Constituency of East-Flanders  
  Goemaere Dirk M PVDA+ T Dutch electoral college  
  Goffaux Sandrina F R.W.F. T Constituency of Dinant-Philippeville  
  Goffin Joël M R.W.F. S Constituency of Nivelles  
  Goffin Mélanie F CDH S Constituency of Huy-Waremme  
  Goffin Philippe M MR S Constituency of Huy-Waremme  
  Goffin-Mottard Marie-Noëlle F MR T Constituency of Huy-Waremme  
  Goffinet Anne-Catherine F CDH T Constituency of Aarlen -Marche-en-Famenne -Bastenaken  
  Goffinet Flavia F PS S Constituency of Namen  
  Goffinet Serge M CDF T Brussels-Capital Region  
  Goffinet-de Looz-Corswarem Myriam F CDF T Constituency of Soignies  
  Goldschmidt-Greindl Béatrice F CDF T Brussels-Capital Region  
  Goldschmidt-Greindl Béatrice F CDF S Brussels-Capital Region  
  Gombeer-Leroux Nadine F CDF T Constituency of Nivelles  
  Gomez Garcia Antonio M PTB+ T Constituency of Liège  
  Gondry Françoise F MR S Constituency of Soignies  
  Gonzalez Miguel M ECOLO T Brussels-Capital Region  
  Gonzalez Gil Maria-Isabel F PvdD T Constituency of Antwerp  
  Gonzalez Gil Maria-Isabel F PvdD S Constituency of Antwerp  
  Gonzalez Paulino Anna Maria F FN T Brussels-Capital Region  
  Gonze Olympe F Vivant S Constituency of Charleroi  
  Goos Johnny M sp.a-spirit S Constituency of West-Flanders  
  Goossens Annick F RESPECT S Constituency of East-Flanders  
  Goossens Chris M sp.a-spirit T Constituency of Antwerp  
  Goossens Paul M RESPECT S Constituency of East-Flanders  
  Goret Maryse F MAS S French electoral college  
  Goris Chris F GROEN! S Constituency of Limburg  
  Goris Stef M VLD Vivant T Constituency of Flemish Brabant  
  Gosselin Benoît M CDH T Brussels-Capital Region  
  Gosuin Didier M MR T Brussels-Capital Region  
  Goubert Geert M VLAAMS BLOK T Constituency of East-Flanders  
  Govaert Christiane F RESPECT T Constituency of East-Flanders  
  Govaert Frida F RESPECT T Constituency of East-Flanders  
  Govaert Walter M RESPECT T Constituency of East-Flanders  
  Govaerts Stefan M CD&V NVA S Constituency of Limburg  
  Goyvaerts Hagen M VLAAMS BLOK S Constituency of Flemish Brabant  
  Goyvaerts Liliane F CD&V NVA S Constituency of Flemish Brabant  
  Grafe Jean-Pierre M CDH T Constituency of Liège  
  Graindor Bernadette F CDF S Constituency of Liège  
  Graindorge Suzanne F MS-CW. S Constituency of Neufchâteau-Virton  
  Graisse Jean-Pierre M ECOLO S Constituency of Neufchâteau-Virton  
  Grandgaignage Chantal F LSP S Constituency of East-Flanders  
  Gérard Mireille F MS-CW. S Constituency of Neufchâteau-Virton  
  Graulus Erika F sp.a-spirit T Constituency of Limburg  
  Grauwels Kristien F GROEN! S Constituency of Flemish Brabant  
  Graux Josée F FN S Constituency of Aarlen -Marche-en-Famenne -Bastenaken  
  Grenier Jean M R.W.F. T Constituency of Charleroi  
  Grimberghs Denis M CDH S Brussels-Capital Region  
  Grimmonprez Florence F ISAGORIA T Constituency of Liège  
  Gris Jeanne F PTB+ T Constituency of Namen  
  Gris Jeanne F PTB+ S Constituency of Namen  
  Grommes Herbert M CSP T German language Community Council  
  Grommes Herbert M CDH T Constituency of Verviers  
  Grosch Mathieu M CSP T German language Community Council  
  Grosch Mathieu M CSP T German language Community  
  Grosemans Rita F CD&V NVA S Constituency of Limburg  
  Grosjean-Hardy Charlotte F PJU-PDB T German language Community Council  
  Grosman Ernest M BELG.UNIE-BUB T Constituency of Nivelles  
  Grosman Ernest M BELG.UNIE-BUB S Constituency of Nivelles  
  Grouwels Brigitte F CD&V NVA T Brussels-Capital Region  
  Guermant Marie-Jeanne F PTB+PVDA+ T Brussels-Capital Region  
  Guerrieri Sylvie F Vivant T Constituency of Nivelles  
  Guerrieri Sylvie F Vivant S Constituency of Nivelles  
  Gueuning Etienne M CDF S Constituency of Tournai-Ath-Mouscron  
  Guigon Jean-Claude M WALLON T Constituency of Thuin  
  Guilbert Michel M ECOLO T Constituency of Tournai-Ath-Mouscron  
  Guillaume Pol M MR S Constituency of Huy-Waremme  
  Guillaume-Straetmans Marianne F CDF T Brussels-Capital Region  
  Guilmin-Bonnet Françoise F ECOLO S Constituency of Tournai-Ath-Mouscron  
  Guiot Bernadette F BUB-NB T Brussels-Capital Region  
  Guiot Bernadette F BUB-NB S Brussels-Capital Region  
  Guisse Gisèle F MR T Brussels-Capital Region  
  Guisset-Lemoine Catherine F MR T Constituency of Tournai-Ath-Mouscron  
  Gunay Ali M FN B T Constituency of Mons  
  Gunay Ali M FN B S Constituency of Mons  
  Guns Dominique F VLD Vivant T Constituency of Flemish Brabant  
  Gustot Philippe M ECOLO T Constituency of Charleroi  
  Guzman Galves Carlos M PTB+PVDA+ T Brussels-Capital Region  
  Gverbai Hayet F MRV S Constituency of East-Flanders  
  Gypers Jan M VLD Vivant T Brussels-Capital Region  
  Gys Mia F GROEN! T Constituency of Antwerp  
  Gysbrechts Peter M VLD Vivant S Constituency of Antwerp  
  Gysen Wouter M LSP S Constituency of East-Flanders  
 
Alphabetical : A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  XYZ 
 
Elections - German Community Council - June 13, 2004
Source: Federal Public Services Home Affairs
Top of this page
dot Be logo decoration